Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
59 %
6.2kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

EMRAT/ Shkatërrohet grupi kriminal që vidhte banesa në Ksamil, arrestohet organizatori, PRONARI I HOTEL “MARILENA” i dënuar më parë për PEDOFILI

Lajme të ngjashëm

Policia ka shkatërruar një grup kriminal të formuar nga shqiptarë dhe kosovarë, të cilët në bashkëpunim me njëri tjetrin vidhnin banesa në Ksamil.

Në pranga është vënë organizatori i vjedhjeve, Vangjel Pella, i cili është pronar i hotelit “Marinela” në Ksamil. Pella nuk është një emër i panjohur për policinë, pasi më parë ka qenë i dënuar për pedofili.

Në pranga kanë rënë edhe Nderim Ndreca e Hile Memehaj, të dy nga Gjakova, të cilat ishin pjesëtarë të grupit kriminal, ndërkohë që është shpallur në kërkim Getoar Mulliqi, edhe ky nga Gjakova.

Arrestimet e këtyre personave janë bërë mëngjesin e sotëm, pasi janë mbledhur provat që implikonin të dyshuarit. Këta persona janë përgjegjës për disa vjedhje në banesat e Ksamilit, të organizuar nga Vangjel Pella.

Në foto: Vangjel Pella

Më shumë