Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
26 %
2.1kmh
0 %
Mër
2 °
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

EMRAT/ Shkatërrohet banda e kokainës në Itali, arrestohen 29 persona, mes tyre edhe 3 shqiptarë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia italiane ka arrestuar mëngjesin e djeshëm 29 persona, të cilët akuzohen për trafik droge. Mes të arrestuarve janë edhe 3 shqiptarë, të cilët ishin pjesëtarë të grupit të strukturuar kriminal.

Sipas autoriteteve, droga vinte nga Shqipëria dhe më pas shpërndahej në të gjithë territorin e Italisë.

Gjykata e Frosinones ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për 7 persona, 10 të tjerë në “arrest shtëpie”, 3 “ndalim qëndrimi” dhe 5 “detyrim paraqitje”. Ndërkohë për 4 personat e tjerë nuk u mor asnjë masë nga gjykata.

Arrest me burg:

Ivano Lanzone, 41 vjeç nga Castrovillari,
Artan Cela, 46-vjeç shqiptar,
Gualjot Isaj 38-vjeç shqiptar,
Francesco Marcoccia, 36-vjeç nga Frosinone,
Giovanni De Luca, 50 –vjeç nga Frosinone,
Loris Iannoni, 31 –vjeç nga Supino
Mariannina Micera, 66 –vjeç nga Frosinone.

Arrest shtëpie

Rachid Nadif, 41 –vjeç,
Davide Mulazzi, 29-vjeç nga Roma,
Adriano Battista, 41-vjeç nga Fondi,
Ivan Cupido, 21-vjeç nga Frosinone,
Olsjion Koka, 35-vjeç  shqiptar,
Roberto Ciotoli, 28-vjeç nga Frosinone,
Stefano Marini, 24-vjeç nga Frosinone,
Mattia Nobili, 29-vjeç nga Torrice,
Mariano Tiberia, 31-vjeç nga Frosinone
 Gianluca Arduini, 40-vjeç nga Torrice.

Më shumë


spot_img

spot_img