EMRAT/ Prodhonin drogë të klasit B, pesë shqiptarët përpara drejtësisë britanike por seanca shtyhet për një arsye qesharake

Publikuar tek: bota, më 15:59 03-03-2017 EMRAT/ Prodhonin drogë të klasit B, pesë shqiptarët përpara drejtësisë britanike por seanca shtyhet për një arsye qesharake

Pesë shqiptarë në Britaninë e Madhe vihen nën akuzën e prodhimit të drogës të klasit B, ndërsa u janë gjetur në shtëpi bimë narkotike.

Besmir Plaka, 28 vjeç dhe Martin Fejzullau, 19 vjeç, janë akuzuar gjithashtu me dy akuza për dokumente false të identitetit, ndërsa Endrit Asllani, 24 vjeç, është i ngarkuar me tre akuza për të njëjtën vepër.

Aurel Gjini, 23 veç dhe Bruno Vishkulli, 19 vjeç, u akuzuan për prodhimin e drogës së klasit B.

Të pandehurit i janë në paraburgim dhe gjyqi u shty deri më 10 mars për shkak të mungesës së një përkthyesi shqiptar.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Edhe Pence, si guvernator i Indianës, ka përdorur e-mail privat për çështje shtetërore
Veprimi i mistershëm, gjelat e detit në rreth perfekt i vijnë rrotull maces së ngordhur (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.012871980667114
array(1) { ["section"]=> string(127) "emrat-prodhonin-droge-te-klasit-b-pese-shqiptaret-perpara-drejtesise-britanike-por-seanca-shtyhet-per-nje-arsye-qesharake-70657" }