Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

EMRAT: Partia Socialiste zgjedh kryetarët e Komisioneve Parlamentare, kush do i drejtojë Ligjet, Sigurinë, Politikën e Jashtme…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryesia dhe Grupi Parlamentar i Partisë socialiste ka zgjedhur pesë kryetarët që do të drejtojnë Komisionet Parlamentare për sesionin e ri të Kuvendit.

Newsbomb.al mëson se kryetare e Komisionit për Politikën e Jashtme do të jetë Mimi Kodheli.

PS për nënkryetare të Parlamentit ka zgjedhur Ermonela Felajn.

Komisionin e Ligjeve do ta drejtojë Klotilda Bushka, ndërsa Komisioni për Ekonominë dhe Financat do të drejtohet nga Eduard Shalsi.

Në krye të Komisionit për Veprimtaritë Prodhuese, Tregtinë dhe Mjedisin është Arben Pëllumbi ndërsa Komisioni i Sigurisë do të drejtohet nga Nasip Naço.

/Newsbomb.al

Më shumë
spot_img
spot_img