Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
56 %
4.1kmh
0 %
Hën
21 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

EMRAT/ Një vajzë futi në sherr disa djem, detaje nga përplasja me thika në Elbasan, një vëlla ndërroi jetë, tjetri në gjendje kritike

spot_img

Lajme të ngjashëm

Detaje të reja kanë dalë nga sheri me thika në Elbasan, që i mori jetën Florenc Kovaçit, 28 vjeç, ndërkohë që vëllai i tij Mikele Kovaçi, 19 vjeç ndodhet në gjendje të rëndë në spitalin e Traumës në Tiranë.

Mësohet se “mollë sherri” ka qenë një vajzë, për të cilën janë konfliktuar disa të rinj, ku dhe janë përdorur armë të ftohta, që kanë sjellë si pasojë vdekjen e 26 vjeçarit.

Ngjarja ka ndodhur në mes të qytetit, ndërkohë që policia po punon për kapjen e autorëve.

NJOFTIMI I POLICISE

Më datë 05.11.2021, rreth orës 19:50, në lagjen “Qemal Stafa”, Elbasan, pas një konflikti për motive të dobëta mes dy vëllezërve dhe disa personave të tjerë, konflikti është përshkallzuar dhe për pasojë dy vëllezërit janë plagosur me mjet prerës thikë .

Si pasojë e plagëve të marra njëri prej vëllezërve shtetasi F.K., rreth 28 vjeç, banues në Elbasan ka ndërruar jetë ndërsa vëllai tjetër shtetasi M.K 19 vjeç, ndodhet në spital për ndihmë mjeksore.

Shërbimet e policësë po krehin zonën me qëllim kapjen e autorëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për identifikimin e autorit dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img