Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
40 °
Hën
39 °
Mar
37 °
E premte, 30 Korrik, 2021

EMRAT/ Ndryshonin datën e skadencës së produkteve për fëmijë, gjykata jep vendimin për dy jordanezët, sekuestrohet 6.83 ton mall

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Tiranës ka liruar nga burgu dhe ka caktuar masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për 2 jordanezët Jousef dhe Azis Rahman, të cilët u akuzuan se ndryshonin datën e skadencës së mallrave.

Të dy këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin fshihnin datën e skadencës së produkteve ushqimore, duke e shtyrë afatin e përdorimit deri në dy vite.

Ata shisnin kryesisht produkte ushqimore për fëmijë si: pije, çamçakëza, lëpirëse etj.

Gjendet dhe sekuestrohet sasia totale e produkteve 6.83 ton:

– Pije për fëmijë me datë prodhimi të falsifikuar 10080 copë;

– Çamçakëzë të skaduar dhe me datë prodhimi të falsifikuar 257090 copë;

– Lëpirëse, produkt i skaduar dhe me datë prodhimi të falsifikuar 370656 copë;

– Lëngje, produkt i skaduar dhe me datë skadence të falsifikuar 1786 shishe (bidona).

Më shumë

spot_img
spot_img