Tirana
scattered clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
5.1kmh
40 %
Enj
35 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

EMRAT/ Kuvendi miraton në seancën e fundit dy anëtaret zëvendësuese për KPK-në dhe Komisionerin Publik

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Në seancën e fundit plenare Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar projektvendimin për zgjehdjen e dy anëtareve zëvendësuese për Komisionin e Pavarur të Kualifikimit dhe Komisionerin Publik.

Rozeta Ivanova është zgjedhur anëtare zëvendësuese për pozicionin Komisioner i Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, ndërsa Irena Nino është zgjedhur, anëtare zëvendësuese për pozicionin Komisioner Publik.

Ky projektvendim kaloi me 92 vota pro, 4 kundër dhe 9 abstenim, ndërsa kujtojmë se ditën e sotme Kuvendi miratoi edhe zgjedhjen e Armela Krasniqit si kryetare e Autoritetit të Mediave Audiovizive.


Lexo edhe ...

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img