Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
35 %
6.2kmh
0 %
Hën
19 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

EMRAT/ Këta janë dy biznesmenët që kanë në pronësi kamionin me të cilin po trafikohej 400 kg kokainë në Lipjan, kompania “MC Foods” i ka zyrat në Kavajë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Detaje të reja kanë dalë nga operacioni i Policisë së Kosovës me DEA-n amerikane, ku u kap në flagrancë në Lipjan një kamion me më shumë se 400 kg kokainë.

Kokaina kishte hyrë nëpërmjet Portit të Durrësit, dhe destinacioni i fundit ishte Lipjani, aty ku ndodhet depoja e kompanisë “MC Foods”, raportojnë mediat kosovare. Kamioni i përket kësaj kompanie, aksionerë të së cilës janë dy persona, Izet Sheqiri nga Kosova dhe Bledar Habili nga Shqipëria, ndërsa zyrat qëndrore kjo kompani i ka në Kavajë.

Të dy këta biznesmenë e kanë filluar bashkëpunimin nëntorin e kaluar, ku Sheqiri ka 60% të aksioneve dhe Halilaj 40% të tyre. Sipas QKR-së, veprimtaria e këtij biznesi është kryesisht tregtimi me shumicë e pakicë dhe transporti i artikujve të ndryshëmushqimorë dhe industrial.

LEXO EDHE: 120 milionë kokainë në kamionin me mish nga Brazili, zbardhet itinerari: Droga kaloi nga Porti i Durrësit, Policia e lejoi pas sinjalizimit nga DEA amerikane (FOTO)

Screenshot 1 24
Screenshot 2 24

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img