Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
4.1kmh
0 %
Die
28 °
Hën
33 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

EMRAT/ Këta janë 7 të arrestuarit pas ndalimit të kamionit me 400 kg kokainë, sekuestrohen armë, fishekë dhe mijëra euro

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vijon operacioni i Policisë së Kosvës në bashkëpunim me DEA-n amerikane pas ndalimit të kamionit me 400 kg në Lipjan të Kosovës.

Policia ka arrestuar 7 persona, si dhe ka sekuestruar dy pistoleta, 50 fishekë, 25.925 euro, një makinë, 6 celularë, dy laptop, katër DVR dhe një Hard Disc.

“Rr. Lidhje e Prizrenit, Lipjan (NN) 17.05.2021-11:10. Drejtoria e Hetimeve të Trafikimit me narkotik në koordinim me policinë italiane dhe shqiptare, pas një hetimi të përbashkët gjatë kontrollit në depon e një kompanie kanë gjetur dhe sekuestruar një sasi substancë të dyshuar narkotike të llojit kokainë në peshë prej 400 kg, ndërsa gjatë kontrollit në disa lokacione tjera janë gjetur dhe sekuestruar: dy revole një TT dhe tjetra me gas, 50 copë fishekë të cal. 7.62 mm, 25925 €  para kesh, 200 denar MK, një veturë,  6 telefona celular,  6 PC,  dy llap top, katër DVR dhe një Hard Disc”, njofton policia e Kosovës.

Droga në kamion ishte nisur nga Brazili dhe kishte kaaluar në Portin e Durrësit për t’u nisur më pas drejt Lipjanit, ku dyshohet se do të shpërndahej në disa organizata kriminale.

Emrat e të arrestuarve:

Izet (Osman) Sheqiri – 23.12.1968
Kadri (Shaip) Sheqiri – 12.09.1978

Faton (Nazmi) Vrajolli – 16.02.1976

Bajram (Lutfi) Maliqi – 05.09.1984

Kadri (Hakif) Brahimi – 06.11.1972

Enver (Ramiz) Belegu – 02.03.1956

Fehmi (Izet) Bytyqi – 16.07.1967

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img