Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

EMRAT/ “I kanë detyruar”, gjykata shpall të pafajshëm shqiptarët që u kapën me “shtëpi bari” 400 mijë paundëshe në Skoci

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Skocisë ka shpallur të pafajshëm dy shqiptarë që u kapën në një “shtëpi bari” në Lankashire. Alfred Dimo, 43 vjeç dhe Julien Beqaj, 20 vjeç, u arrestuan në një godinë ku kishin kultivuar 1400 rrënjë kanabis, vlera e të cilave në treg shkonte 400 mijë paund.

Ata u mbajtën për 10 muaj në paraburgim, ndërkohë që në Gjykatë thanë se ishin mbajtur kundër vullnetit të tyre dhe punonin si “kopshtarë” për shkak të kërcënimeve.

Gjykata i shpalli të pafajshëm duke deklaruar se dy shqiptarët ishin mbajtur kundër vullnetit të tyre.

Më shumë


spot_img
spot_img