Hapësire reklamuese

Bota

EMRAT/ “I kanë detyruar”, gjykata shpall të pafajshëm shqiptarët që u kapën me “shtëpi bari” 400 mijë paundëshe në Skoci

Shkruar nga Newsbomb
EMRAT/ “I kanë detyruar”, gjykata shpall të pafajshëm

Gjykata e Skocisë ka shpallur të pafajshëm dy shqiptarë që u kapën në një “shtëpi bari” në Lankashire. Alfred Dimo, 43 vjeç dhe Julien Beqaj, 20 vjeç, u arrestuan në një godinë ku kishin kultivuar 1400 rrënjë kanabis, vlera e të cilave në treg shkonte 400 mijë paund.

Ata u mbajtën për 10 muaj në paraburgim, ndërkohë që në Gjykatë thanë se ishin mbajtur kundër vullnetit të tyre dhe punonin si “kopshtarë” për shkak të kërcënimeve.

Gjykata i shpalli të pafajshëm duke deklaruar se dy shqiptarët ishin mbajtur kundër vullnetit të tyre.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese