Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
53 %
2.6kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
32 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Emrat / Grabitësit e bankës në Vlorë u lanë të lirë nga Gjykata pak muaj më parë, ja veprat penale

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d064c8f4c9e7047f88a565b14a9e4409

Policia ka arritur të identifikojë dy grabitësit e bankës në Vlorë dhe ka arrestuar njërin prej tyre. Sipas vendimit të gjykatës, rezulton se ata janë lënë të lirë vetëm pak muaj para se të ndodhte grabitja.

Lexo edhe:  Zbardhen pamjet filmike të grabitjes së BKT-së në Vlorë. Dy autorë të dyshuar, një arrestohet

I arrestuar nga policia është shtetasi Kostandinos Shakaj:

Më datë 10.12.2012, ka qene shpallur ne kerkim per veprat penale “Kanosje” dhe “Armembajtje pa leje”

Me datë 17.07.2013, ka qene shpallur ne kerkim per “Vjedhje me dhune, kryer ne bashkepunim”.

Ngjarje e ndodhur ne Athine Greqi, ku nen kercenimin e armes se zjarrit ka vjedhur automjetin e nje shqiptari tjeter, veper penale per te cilen Gjykata e Tiranes me date 04.05.2016, ka caktuar masën e sigurise  “Arrest në burg”

Me date 14.02.2014, eshte akuzuar per “Vrasje te mbetur ne tentative” te nje punonjesi policie ne shtetin Grek dhe “Vjedhje me arme”.

Ne periudhen 24.02.2015 – 30.10.2015, ka qene denuar me 8 muaj burg per “Dhune ne familje” (dhune fizike ndaj bashkeshortes).

Ndërsa personi i identifikuar si shtetasi me inicialet G. GJ është shpallur në kërkim:

Me date 07.03.2012, ka qene shpallur ne kerkim dhe me pas eshte proceduar ne gjendje te lire per vepren penale “Shkaterrim prone me zjarr”  (per djegien e disa materialeve te nje lokali ne Radhime)

Me date 23.01.2016, eshte arrestuar ne flagrance per “Kundershtimin e punonjesit te policise” dhe eshte denuar me kusht me 18-muaj. /Newsbomb.al/

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img