Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
36 °
Pre
33 °
Sht
30 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

EMRAT/ Grabitën vilat e biznesmenëve në Itali, arrestohen dy të rinj shqiptarë, vodhën para dhe bizhuteri

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane, pasi akuzohen për grabitjen e vilave. Bëhet fjalë për shtetasit: Edison Pula dhe Imer Masha, përkatësisht 30 dhe 28 vjeç, të cilët u arrestuan, pasi kishin dalë nga ferma ku fshiheshin për të bërë pazar.

Të dy shqiptarët janë persona me precedentë penalë, Pula u akuzua për pesëdhjetë vjedhje të kryera në Trentino, ndërsa Masha ishte dëbuar tashmë nga Italia.

albsig

Në 14 Nëntor 2021 brenda vilës së biznesmenit Giancarlo Miotto u futën 4 persona, 2 prej tyre të armatosur, të cilët arritën të  merrnin kasafortën në dhomën e gjumit. Po ashtu grabitësit morën bizhuteri, ar, para, ora të ndryshme me vlerë miliona euro.

Ndërkohë mediet italiane raportojnë se 2 nga personat që kryen grabitjen janë pikërisht shqiptarët e mësipërm, tashmë të arrestuar. Ata i kishin shpëtuar policisë prej muajsh, ndërsa fshiheshin te një fermë në fshatin Carbonera, ku karabiniët iu gjetën orë të ndryshme (duke përfshirë dy Rolexe), para, sende argjendi dhe mjete për vjedhje. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img