Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
1.5kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
2 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

EMRAT/Grabitën “shtëpinë e barit” dhe morën peng një person, dënohen me 40 vite burg 8 shqiptarët në Angli

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një bandë kriminale shqiptare është dënuar me 40 vite burg në total, pasi grabitën fabrikën e kanabis në në Southampton dhe rrëmbyen një person.

Shqiptarët të armatosur kanë dhunuar në mënyrë barbare personin dhe e kanë mbajtur peng për rreth 30 minuta. Pas njoftimit të policisë nga persona të cilët kishin dëgjuar zhurma, efektivët gjetën rreth 96 bimë kanabisi me vlerë 40,000 paund.

Para gjykatës së Southampton Croën janë paraqitur:

Armando Topalli, 28 vjeç, nga Thornycroft Road, Southampton

Lavdrim Ismaili, 28 vjeç nga London Road, Southampton

Brixado Halilaj, 21 vjeç, nga Portland Street, Southampton

Arben Lleshi, 31 vjeç, nga Portland Street, Southampton

Aranit Topalli, 28 vjeç, nga St Andreës Road, Southampton

Zef Gjoka, 29 vjeç, nga Nightingale Road, Southampton

Edison Hoxha, 26 vjeç, më parë nga Romsey Road, Southampton

Spartak Demiraj, 31 vjeç nga Britannia Road, Ëestcliff-on-Sea.

Të gjithë janë të akuzuar për rrëmbim veç Hoxhës, i cili akuzohet edhe për prodhim droge.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img