Tirana
broken clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
0.5kmh
75 %
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
12 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

EMRAT e MINISTRAVE të rinj: Arben Ahmetaj zë vendin e Erion Braçes, rikthehet Kumbaro, post merr dhe Edona Bilali; Ulsi Manja “shef” i Drejtësisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Arben Ahmetaj do të jetë zv.kryeministri i Qeverisë Rama 3, duke zënë vendin e Erion Braçes. Emri i tij u bë publik nga kryeministri Edi Rama në mbledhjen e Asamblesë së PS. Ai ka dhënë dhe emrat e tjerë të kabinetit, duke rikthyer ish-ministra dhe rikonfirmuar disa nga ata që janë aktualisht.

Gjithashtu, kabineti i ri do të ketë dhe 4 ministra shteti. Aty është rikonfirmuar Elisa Spiropali, ndërsa të tjerët janë Edona Bilali dhe Bora Muzhaqi, si dhe Milva Ekonomi si Ministre për Standartet dhe Shërbim.

EMRAT E KABINETIT TË RI “RAMA 3”:

Edi Rama – Kryeministër

Arben Ahmetaj – Zëvendës kryeministër /Ministër i Rindërtimit

Olta Xhaçka – Ministre e Jashtme

Niko Peleshi – Ministër i Mbrojtjes

Ulsi Manja – Ministër i Drejtësisë

Bledi Çuçi – Ministër i Brendshëm

Delina Ibrahimi – Ministre e Financave

Belinda Balluku – Ministre e Infrastrukturës

Ogerta Manstirliu – Ministre e Shëndetësisë

Evis Kushi – Ministre e Arsimit

Frida krifca – Ministre e Bujqësisë

Mirela Kumbaro – Ministre e Mjedisit

Elva Margariti – Ministre e Kulturës

4 Ministrat Shteti:

Elisa Spiropali – Ministre për Marrëdhëniet me Parlamentin

Edona Bilali – Ministre për Mbrojtjen e Sipërmarrjes

Bora Muzhaqi – Ministre për Rininë dhe Fëmijët

Milva Ikonomi – Ministre për Standartet dhe Shërbim

Më shumë
spot_img
spot_img