Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Emrat e ministrave të rinj, 4 burra në listë, Rama u beson dyfshin e Ministrive grave

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama sot prezantoi emrat e Kabinetit “Rama3”. Mes emrave surprizë në Ministritë, ajo që bie në sy është se në qeverinë e “Rama3” kryesojnë gratë.

Në listë janë e burrave si minister janë:Arben Ahmetaj –Ministër i Rindërtimit, Niko Peleshi – Ministër i Mbrojtjes, Ulsi Manja – Ministër i Drejtësisë, Bledi Çuçi – Ministër i Brendshëm.

Ndërsa “mbizotëron”, lista me emrin e grave të cilat janë dyfish në lidhje me burrat: Olta Xhaçka – Ministre e Jashtme, Delina Ibrahimi – Ministre e Financave, Belinda Balluku – Ministre e Infrastrukturës, Ogerta Manstirliu – Ministre e Shëndetësisë, Evis Kushi – Ministre e Arsimit, Frida krifca – Ministre e Bujqësisë, Mirela Kumbaro – Ministre e Mjedisit, Elva Margariti – Ministre e Kulturës.

4 Ministrat Shteti:

Elisa Spiropali – Ministre për Marrëdhëniet me Parlamentin

Edona Bilali – Ministre për Mbrojtjen e Sipërmarrjes

Bora Muzhaqi – Ministre për Rininë dhe Fëmijët

Milva Ikonomi – Ministre për Standartet dhe Shërbim

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img