Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
37 %
2.6kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

EMRAT/ Dyshohet se plagosi me armë gjahu një person, arrestohet 58 vjeçari në Vlorë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia ka vënë në pranga 58 vjeçarin Sotir Gjonçari nga Vlora, i cili dyshohet se ka plagosur me armë zjarri Viktor Hyson.

Plagosja ka ndodhur në vendin e quajtur “Lumi i Kripës”, ndërkohë që mësohet se i plagosuri ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

“Falë reagimit në kohë dhe punës profesionale u bë e mundur shoqërimi i autorit të dyshuar, shtetasit S. Gj., 58 vjeç, banues në Delisuf, i cili gjatë një konflikti të çastit, për motive të dobëta, dyshohet se ka plagosur me armë gjahu çifte, shtetasin V. H., 55 vjeç, banues në Novosel, i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën”, njofton policia.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua arma e gjahut çifte (të cilën ky shtetas e posedonte me leje).

Shtetasi S. Gj., u shoqërua në Komisariatin e Policisë Vlorë për kryerjen e veprimeve të mëtejshme procedurale hetimore”, njofton policia.

Më shumë


spot_img

spot_img