Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
67 %
1.5kmh
75 %
Enj
12 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
15 °
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

EMRAT dhe PIKËT/ Këta janë fituesit e Shkollës së Magjistraturës, do garojnë për 80 vende si GJYQTARË E PROKURORË

spot_img

Lajme të ngjashëm

Janë 131 kandidatë që kanë kaluar fazën e parë për konkurimin për gjyqtarë dhe prokurorë të ardhshëm në Shqipëri. Provimi i pranimit në Shkollën e Magjistraturës bëhet në dy faza; e para është seleksionuese dhe nxori 131 fitues, kurse në të dytën këta (131) garojnë për 45 vende gjyqtarë dhe 35 prokurorë.

Fituesit dhe humbësit u njoftuan për rezultatin e tyre individualisht por jo si qëndronin në renditje me pikë. Të renditurit me më shumë pikë do jenë me shumë gjasa 80 fituesit e këtij viti. Më poshtë lista e plotë, e siguruar nga Gazeta Shqiptare.

Fituesit e Shkolles se Magjistratures (Faza I) by Newsbomb Albania on Scribd

Më shumë
spot_img
spot_img