Hapësire reklamuese

Aktualitet

Emrat: Burg për 8 shqiptarë në Uells, të përfshirë në kultivim dhe trafik kanabisi

Shkruar nga Newsbomb
Emrat: Burg për 8 shqiptarë në Uells, të përfshirë

Tetë shqiptarë janë arrestuar pasi u zbuluan se ishin pjesë e një grupi të trafikimit të kanabisit prej 3 vitesh në Uells. Grupi kriminal dyshohet se ka prodhuar rreth 2.5 milionë paund kanabis.

Gjykata e Kurorës në Caernarfon sot, 8 dhjetor iu ka komunikuar dënimin me 18 vite e 8 muaj burg në total.

Të dënuarit janë:

Oltian Salla, 34 vjeç, nga Ëarstone Lane, Birmingham – katër vjet.

Shpëtim Kapo, 24 vjeç, nga Toën Fields, Doncaster –   tre vjet e tetë muaj.

Aranit Kapo, 22 vjeç, nga Manor Oak Gardens, Sheffield – tre vjet e katër muaj.

Ardit Lici, 27 vjeç, nga Oëer Lane, Sheffield – nëntë muaj.

Edison Cela, 28 vjeç, nga Oëler Lane, Sheffield – nëntë muaj.

Ronaldo Hazizi, 25 vjeç, nga Catherine Avenue, Doncaster – gjashtë muaj.

Besim Kalemi, 23 vjeç, nga Ëincobank Avenue, Sheffield – gjashtë muaj.

Hasan Hajdari, 20 vjeç, nga Queen Street, Rhyl – katër muaj.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese