Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022
spot_img

EMRAT/ Alibeaj u dërgoi SMS, 7 deputetë që mbështesin Berishën nuk i binden udhëzimit të tij

spot_img

Lajme të ngjashëm

Shtatë deputetë që mbështesin Sali Berishën nuk i janë bindur urdhrit të kreut të Grupit Parlamentar demokrat Enkelejd Alibeaj, për të mos marrë pjesë në votimin për 2 kandidaturat e PS për anëtarin e ri të Këshillit Mbikqyrës së Bankës së Shqipërisë.

Mesazhi i Alibeajt drejtuar deputetëve erdhi pasi Komisioni i EKonomisë rrëzoi propozimin e opozitës për kandidaturën e Mateo Spahos, për anëtar të këshillit mbikëqyrës.

albsig

Deputetët që morën pjesë në votim dhe nuk iu bindën udhëzimit të Alibeajt:

  1. Tritan Shehu
  2. Luan Baçi
  3. Agron Shehaj
  4. Isuf Çelaj
  5. Albana Vokshi
  6. Elda Hoti
  7. Bujar Leskaj

   Aleatët

Agron Duka

Dashamir Shehi

Fatmir Mediu

Vangjel Dule

Mesila Doda

Nusret Avdiu

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img