Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
0.5kmh
0 %
Hën
19 °
Mar
27 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
25 °
E hënë, 16 Maj, 2022
spot_img

EMRAT/ Aksident i rëndë në Fier, makina del nga rruga dhe përfundon në kanal, plagosen 3 persona

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Fier- Seman në vendin e njohur si “Ura e Baçinozit”.

Një makinë ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në kanal, ndërkohë që janë plagosur 3 personat që ndodheshin brenda saj.

Të plagosurit: Sokol Prendushi, Kristjan Voci dhe Jetnor Hila, janë transportuar drejt spitalit të Fierit, ku mësohet se drejtuesi i mjetit, Voci ndodhet në gjendje të rëndë.

“Sot rreth 18:30, në aksin rrugor Fier-Seman, në fshatin Fermë Çlirim, Fier, ka dalë nga rruga automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin S. P., 32 vjeç dhe si pasojë është dëmtuar drejtuesi i automjetit dhe dy pasagjerët, shtetasit K. V., 29 vjeç dhe J. H., 45 vjeç, të cilët ndodhen në Spitalin Rajonal Fier nën kujdesin e mjekëve.

Në vendngjarje ka shkuar grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të kësaj dalje nga rruga”, njofton policia.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img