EMOCIONUESE/ Luftoi 5 vite me kancerin, 15 vjeçari fiton betejën me tumorin në tru

Publikuar tek: bota, më 12:53 23-04-2019 EMOCIONUESE/ Luftoi 5 vite me kancerin, 15 vjeçari fiton betejën me tumorin në tru

Daniel Morton ishtë vetem 10 vjeç kur doktorët e diagnostikuan me tumor në tru dhe i thanë që gjendja e tij ishtë shumë e rëndë dhe ai do të kishte maksimumi 18 muaj jete.

Djaloshi iu nënshtrua në atë kohë një operacioni të rëndë prej 11 oresh gjatë të cilit doktorët i hoqen një pjesë të madhe të tumorit në tru por përsëri djaloshi nuk kishte shumë mundësi për të jetuar.

 Ai kurrë nuk e trishtua dhe vazhdoi të bënte terapitë e tij dhe u bë pjesë e një programi për metoda të reja kundër tumorit në tru. Pas shumë muajsh doktorët kuptuan që truri i tij filloi të stabilizohej, dicka që nuk mund të ndodhë në menyrë natyrale. Djaloshi edhe pse ishtë shumë i lodhur dhe i rënduar nga kimioterapitë e shumta nuk ndaloi kurrë se luftuari dhe sot ai ka arritur të jetë pothuajse se 100% i kuruar.

Historia e djaloshit ka prekur të gjithë boten duke i motivuar njerëzit që nesë nuk dorëzohesh në jetë, çdo gje është e arritshme.

58375352_285944515659753_3867822627930243072_n.png

57544637_402578113911378_6193597278989582336_n.png

 

57821790_2234950316620080_6292446213300027392_n.png

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vrasja e gazetares në krye të detyrës, ‘Ira e re’ merr përgjegjësinë: Kërkojmë ndjesë...
Donald Trump viziton Britaninë e Madhe, zbulohet data »
Article Logic
Execution time: 0.011491060256958
array(1) { ["section"]=> string(87) "emocionuese-luftoi-5-vite-me-kancerin-15-vjecari-fiton-betejen-me-tumorin-ne-tru-161540" }