Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Emocionet e Kupës së Botës fillojnë shumë shpejt, ndeshja e parë Shqipëri – Maqedoni

spot_img

Lajme të ngjashëm

f0da82481cecbe8b31331aafe6d45943

Shqipëria ka mbyllur sot rrugëtimin historik në Kampionatin Eurpoian, në pjesëmarrjen e parë kuqezinjtë arritën një fitore me një gol të vetëm por na dhuruan çaste të paharrueshme.

Por emocionet rinisin shumë shpejt. Në 5 Shtator të këtij viti luhet ndeshja e parë për eleminatoret e Kupës së Botës “Rusi 2018” ku kuqezinjtë do të përballen me Maqedoninë në stadiumin “Loro Boriçi”.

Scrdfsf4sfsfsf1.jpg

Shqipëria është në Grupin G së bashku me Spanjën, Italinë, Maqedoninë, Izraelin dhe Lihtenshtejnin. Në 6 tetor Shqipëria luan kundër Lihtenshtejnit, në 9 tetor kundër Spanjës. Ndërsa ndeshjet për këtë vit mbyllen me përballjen ndaj Izraelit në 12 nëntor.

Scref4sfsfot_1.jpg

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img