Tirana
light rain
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
100 %
0.5kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
18 °
Enj
18 °
Pre
19 °
Sht
19 °
E martë, 21 Mars, 2023

Emigrantët nuk do votojnë as në 2017-ën, Rama ua bën të qartë në samit

Lajme të ngjashëm

Emigrantët shqiptarë që punojnë dhe jetojnë në vende të ndryshme të botës nuk do të kenë mundësi të votojnë as në zgjedhjet e ardhshme parlamentare që do të zhvillohën vitin e ardhshëm.

Kjo është bërë e qartë nga kryeministri Edi Rama në takimin që po zhvillon me përfaqësuesit e diasporës që marrin pjesë në samitin e çelur dje.

Rama tha se Shqipëria nuk ka ende të dhëna për numrin e shqiptarëve që jetojnë jashtë vendit dhe mungesa e infrastrukturës e bën të pamundur që ata të votojnë në zgjedhjet e 2017-ës. 

Më shumë