Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Emigrantët nuk do votojnë as në 2017-ën, Rama ua bën të qartë në samit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Emigrantët shqiptarë që punojnë dhe jetojnë në vende të ndryshme të botës nuk do të kenë mundësi të votojnë as në zgjedhjet e ardhshme parlamentare që do të zhvillohën vitin e ardhshëm.

Kjo është bërë e qartë nga kryeministri Edi Rama në takimin që po zhvillon me përfaqësuesit e diasporës që marrin pjesë në samitin e çelur dje.

Rama tha se Shqipëria nuk ka ende të dhëna për numrin e shqiptarëve që jetojnë jashtë vendit dhe mungesa e infrastrukturës e bën të pamundur që ata të votojnë në zgjedhjet e 2017-ës. 

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img