Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
2.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Emigrantët kthehen për pushime, radhë kilometrike mjetesh në Kakavijë, shkak mungesa e sporteleve nga pala greke

spot_img

Lajme të ngjashëm

Emigrantë të shumtë po kthehen në atdhe për të shijuar pushimet në vendin e tyre.

Bëhet me dije se ka fluks dhe se janë krijuar radhë të gjata mjetesh nga Greqia në Shqipëri. Mësohet se shkak i këtij fluksi është bëra pala greke, pasi edhe pse ka fluks ata vijojnë të punojnë vetëm me dy sportele.

4 kilometra ka shkuar radha e makinave nga Greqia në Shqipëri. Në palën shqiptare situata është e qetës pasi punohet me katër sportele në hyrje dhe tre në dalje.

 

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img