Tirana
scattered clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
6.2kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
9 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
10 °
E martë, 31 Janar, 2023

Emigrantët kthehen në Shqipëri për Pashkët, rritet fluksi në doganën e Kakavijës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Është rritur ditët e fundit fluksi i emigrantëve shqiptarë në pikën kufitare të Kakavijës.

Shqiptarët që emigrojnë në vendin fqinj, kanë zgjedhur që Pashkët t’i kalojnë ne vendlindje. Ata do të festojnë Pashkët në vend këtë fundjavë do t’i kthehen në Greqi.

 “Erdha në Shqipëri për të festuar Pashkët sepse kam prindërit këtu, do të rri 3-4 ditë. Në doganë më kërkuan vetëm vaksinën dhe kalova”, u shpreh një emigrant për “faxneës”.

Më shumë


spot_img
spot_img