Tirana
broken clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
87 %
0.5kmh
78 %
Sht
11 °
Die
11 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
9 °
E shtunë, 28 Janar, 2023

Emigrantët kthehen në atdhe për pushime, fluks i lartë lëvizjeje në Kakavijë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Me ardhjen e gushtit po kthehen edhe emigrantë të shumtë për të shijuar pushimet në vendin e tyre.

Bëhet me dije se në pikën kufitare të Kakavijës në 24 orët e fundit ka pasur një flusk të lartë lëvizjesh në të dyja drejtimet.

Në kufi janë duke punuar 3 sportele në hyrje dhe 3 të tjera në dalje. Mësohet se gjatë 24 orëve të fundit në pikën kufitare të Kakavies kanë hyrë për në tokën shqiptare 6777 shtetas dhe kanë dalë mbi 4 mijë.

 

Më shumë


spot_img
spot_img