Tirana
few clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
20 %
Mar
3 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Emërohet kryetarja e re e ILDKPI-së, Kuvendi voton për Evgjeni Basharin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d1aeb46b7ad96aef42a52c26e7998e08

Kuvendi ka votuar për Evgjeni Basharin si kryetarja e re e ILDKPI-së.

Bashari u zgjodh me 100 vota në garën kundrejt Helena Papës.

Tashmë ajo do të jetë në krye të institucionit që do të skanojë dhe do të hetojnë pasuritë e politikanëve dhe zyrtarëve të lartë në 7 vitet e ardhshme.

Evgjeni Bashari ka mbajtur më herët postin e sekretares së Përgjithshme e ILDKP-së.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img