Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
29 %
4.6kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Emërimi në “Kushtetuese” e detyron gjyqtarin të heqë dorë nga rrjetet sociale: Duhet të largohem për t’iu dedikuar tërësisht këtij funksioni publik

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2246729cec7d640a32936372f5e8b02b

Emërimi si gjyqtar në Gjykatën Kushtetuese e ka detyruar gjyqtarin Përparim Kalo që të heqë dorë nga rrjetet sociale.

Lajmin e bën vetë Kalo në një psotim në llogrinë e tij në facebook, që mesa duket do të jetë edhe postimi i tij i fundit për sa kohë të jetë në “Kushtetuese”.

Ai ka falendferuar të gjithë miqtë e tij për komunikimin që kanë patur ndër vite, ndërsa shton se tashmë do t’i dedikohet tërësisht funksionit të tij public.

Postimi i Përparim Kalos:

Te dashur miq,

Se pari, ju uroj gezuar vitin e ri dhe, se dyti, ju falenderoj per komunikimin qe kemi patur bashke nder vite. Prej jush kam mesuar shume gjera, kam marre lajme te gezuara, te hidhura, urime, ftesa, fotografi, video dhe artikuj e mendime qe me kane sherbyer per te zgjeruar njohurite ne fusha te ndryshme.

Sot po ju shkruaj per tju njoftuar se, per shkak te emerimit tim Gjyqtar ne Gjykaten Kushtetuese me dekret te Presidentit te Republikes me date 23 dhjetor 2020 me duhet te largohem nga rrjetet sociale per tju dedikuar teresisht ketij funksioni te larte publik.

Edhe njehere ju falenderoj per kenaqesine qe me keni dhene permes komunikimit tuaj!

Miqesisht,

Perparim Kalo

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img