Hapësire reklamuese

Politikë

EMËRIMET E REJA: Kush janë zëvendësministrat që largoi Rama (EMRAT E RËNDËSISHËM)

Shkruar nga Newsbomb

Kryeministri Edi Rama sot zbardhi emrat e 31 zv.ministrave të qeverisë së tij në mandatin e dytë qeverisës.

Në ëmërimet e reja, mbetën jashtë emra të rëndësishëm nga ministria e Brendshme, nga Financat, Energjia, Drejtësia, Bujqësia, etj...

Kështu nga ministria e Brendshme është larguar Stefan Çipa.

Nga Financat nuk do të jetë më Irena Beqiraj. Nga Bujqësia nuk do të jenë zv.ministrat Gjok Jaku dhe Roni Telegrafi.

Nga Ministria e Drejtësisë largohet Arben Isaraj, nga Energjia Gëzim Musabelli, Ilir Bejtja.

Nga ministria e Punëve Sociale nuk do të jetë më Bardhylka Kospiri (kalon te Shëndetësia) e as Vjollca Braho.

Kulturës i ikën Zef Çuni.

LEXO EDHE: ZBARDHET LISTA E PLOTË, KËTA JANË ZV.MINISTRAT E QEVERISË RAMA 2 (EMRAT)

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese