Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

EMËRIM i bujshëm, ja detyra që merr PROKURORJA e ‘hekurt’ e dosjes TAHIRI

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dritan Rreshka, prokurori i komanduar i Tiranës është shkarkuar dje nga detyra pasi nuk kaloi vettingun.

albsig

 

Sakaq, në vend të tij është emëruar Elisabeta Imeraj, prokurorja e dosjes “Tahiri” e njohur për qendrimet e saj të forta gjatë seancës së përballjes me ish-ministrin e Brendshëm.

Imeraj është komanduar sot në detyrë nga kryeprokurorja Arta Marku dhe ka pranuar propozimin e postit të rëndësishëm.

Imeraj është nga Tropoja, nënë e dy fëmijëve.

Ajo ishte prej vitesh prokurore e Prokurorisë së Krimeve të Rënda si një  ndër të paktat gra në këtë institucion, e cila spikati veçanërisht në diskutimin mbi çështjen Tahiri.

Theksojmë se Imeraj është prokurorja edhe e çështjeve të mëdha, mes të cilave ajo e Shullazit, apo e 9 imamamëve të akuzuar për terrorizëm, për të cilët kërkoi 126 vjet burg.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img