Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Emergjenca kombëtare, senati amerikan voton kundër, sfidon Trumpin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Senati amerikan ka votuar sot kundër vendimit të emergjencës së Trump për ndërtimin e murit me Meksikën, duke e bllokuar kështu këtë vendim.

albsig

Rezoluta e bllokimit  është votuar nga senati amerikan me 59 vota pro dhe me 41 vota kundër.

Kujtojmë që presidenti amerikan Donald Trump shpalli emergjencën për ndërtimin e murit me Meksikën para disa javësh.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img