Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
26 %
3.6kmh
0 %
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
Enj
36 °
E diel, 7 Gusht, 2022
spot_img

EMA zbulon lidhjen mes një tjetër vaksine dhe mpiksjes së gjakut, 200 milionë doza u dhanë për BE

spot_img

Lajme të ngjashëm

Agjensia Europiane e Barnave (EMA) ka njoftuar se është gjetur lidhja mes vaksinës Johnson & Johnson dhe  rasteve “shumë të rralla” të trombozës cerebrale, mpiksjes së gjakut që kanë ndodhur në SHBA.

Komiteti i sigurisë së EMA tha se ngjarjet duhet të renditen si efekte anësore shumë të rralla të vaksinës kundër Covid-19.

albsig

Komiteti ka paralajmëruar se do të mbajë një konferencë për shtyp këtë të martë  për të diskutuar gjetjet e lidhjes mes vaksinës dhe mpiksjes së  gjakut.

SHBA, Afrika e Jugut dhe Bashkimi Evropian do të ndalojnë përkohësisht shpërndarjen e vaksinës Johnson & Johnson, pas raporteve të mpiksjes së rrallë të gjakut.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img