Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1kmh
20 %
Mar
28 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
26 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

EMA miraton vaksinën ‘Johnson and Johnson’, Italia merr dozat e para në 16 prill

spot_img

Lajme të ngjashëm

Agjensia Europiane e Barnave miraton vaksinën “Johnson and Johnson”. Kjo është vaksina e katërt që miratohet nga EMA pas asaj të Pfizer, Moderna dhe AstraZeneca.

Kjo vaksinë sipas ekspertëve do të merret vetëm me një dozë pasi kaq është e mjaftueshme. Italia do të marrë vaksinën anti Covid-19 “Johnson and Johnson” duke filluar nga 16 prilli.

Në treg përveç këtyre katër vaksinave, është edhe ajo ruse Sputnik V si dhe vaksina kineze Sinovac.

Më shumë

spot_img