Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
28 %
2.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
8 °
Die
9 °
E mërkurë, 26 Janar, 2022

EMA i jep dritën jeshile vaksinës Johnson & Johnson, 200 milion doza për BE

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Autoriteti Evropian i Barnave (EMA) i ka dhënë dritën jeshile vaksinës Johnson & Johnson.

Gjigandi farmaceutik Johnson & Johnson njoftoi dje se do të furnizojë Evropën me 200 milionë vaksina kundër koronavirusit.

Vaksina Johnson & Johnson u miratua nga rregullatorët e Bashkimit Evropian në mes të marsit, pas miratimit të vaksinave si Pfizer-BioNTech, Moderna dhe AstraZeneca. BE ka nënshkruar një marrëveshje për 200 milion doza J&J.

Vaksina e Johnson & Johnson ndryshe nga vaksinat e tjera është më e lehtë për tu administruar dhe për tu ruajtur. Gjithashtu ajo merret me vetëm një dozë, dhe jo dy si vaksinar e tjeta.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img