Elvis Rroshi në avantazh, thellon diferencën me mbi 5 mijë vota

Publikuar tek: politike, më 00:23 23-06-2015 Elvis Rroshi në avantazh, thellon diferencën me mbi 5 mijë vota

Kandidati i Aleancës për Shqipërinë Europiane për Kavajën, Elvis Roshi, ka thelluar rezultatin ndaj kundërshtarit të djathtë Engjell Cara ndërsa kanë mbetur edhe 16 kuti për t’u numëruar.

Aktualisht Rroshi ka siguruar 12283 vota kundrejt 6756 votave të kandidatit të APPD, Engjëll Cara. Ndërkohë që procesi i numërimit po shkon drejt finalizimit edhe në Kavajë, Rroshi që deri më tani ka siguruar një diferencë prej 5527 votash, si dhe simpatizantët e tij duket se janë përgatitur për festën e fitores.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01004695892334
array(1) { ["section"]=> string(68) "elvis-rroshi-ne-avantazh-thellon-diferencen-me-mbi-5-mije-vota-14385" }