Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
47 %
5.1kmh
20 %
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Elva Margariti mesazh ngushëllimi për Gulielm Radojën: Ikja e tij lë një tjetër vend bosh në radhën e artistëve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministrja e Kulturës, Elva Margatiti ka reaguar për ndarjen nga jeta të aktorit të njohur, Gulielm Radoja.

Me anë të një mesazhi në rrjetet sociale, ajo shkruan se u nga nga jeta ngë actor fisnik teksa thotë se Radoja ishte mishërimi i talentit dhe përkushtimit.

“Pas një muaji luftë për jetën, u nda prej nesh aktori fisnik Gulielm Radoja. Një portret i spikatur, me një zë të ngrohtë, gdhendës karakteresh, Radoja ishte mishërimi i talentit dhe përkushtimit.

Ikja e tij lë një tjetër vend bosh aradhën e artistëve, që e ngritën në nivelet më të larta artin e aktrimit. Qoftë i përjetshëm kujtimi i tij” shkruan Margariti.

Kujtojmë që aktori ka humbur jetën mëngjeisn e sotëm, pas një lufte të gjatë me koronavirusin, betejë të cilën nuk arriti ta fitonte.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img