Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
30 %
1kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Elton Deda sherr me gazetarin e njohur: I drejtohem të gjithë hajdutëve pa përjashtim

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kantautori, Elton Deda në një postim në rrjete sociale mbrëmjen e djeshme ka komentuar protestën e zhvilluar nga opozita.

Ai ka shkruar: ‘Hajduti thërret “kapeni hajdutin”!! Ska shanse or shok! Na lini të jetojmë!!!! Ska shanse po ju themi!!! Shijoni dhe për pak lekët që u vodhët shqipëtareve! Kaq!’.

Mirëpo, ky koment i Dedës ka shqetësuar gazetarin Bledian Koka i cili e ka quajtur kantautorin Deda si kompozitor në favor të Rilindjes për rrogën e drejtorit.

‘Rilindi dhe Elton Deda?

I njejti kengetar qe kendoi “Na lini te jetojme” si hymn te rinise qe refuzoi komunizmin e perdhos sot te gjithe karrieren e tij duke i vene fjalet e dikurshme ne sherbim te bijeve te eterve kunder te cileve ai kendoi. Logjika eshte se ose Elton Deda ka qene i pavetedijshem per ate qe kendonte 28 vite me pare ose thjeshte ai nuk e ka idene per cfare po llafos tani. Jeta i dashur Elton nuk eshte nje rroge Drejtori Artistik ne TVSH…

p.s…nese per ty mjafton dhe kaq per te re lene te jetojne, mbaje, por te pakten beje ne heshtje dhe mos “kompozo” me ne favor te Rilindjes’,shkruan gazetari.

Ndërsa pak orë më parë, nuk ka munguar as replika e Eltonit, i cili ka shkruar se ai nuk mban asnjë lloj posti dhe me termin hajdut i është drejtuar të gjithë hajdutëve dhe jo vetëm atyre të gazetarit. Duke nënkuptuar në këtë mënyrë PD-në, si  partia që mbështetet prej gazetarit Koka.

Statusi i plotë:

Mesa shoh, nje status im i mbremshem, Bled Kokes nuk i paska pelqyer madje ka marre nga koha e vet per te bere replike. Replika konsiston ne “ti Tono je drejtor artistik ne tvsh dhe nuk eshte jeta nje rroge qe merr aty”.

Nuk kam mhbt me Bledin por e kam pershendetur disa here se e kam pa me Jul Deden. Nuk kam asnje paragjykim. Por po e sqaroj qe te mos keqkuptohet se nuk dua te harxhoje kohe me aludime dhe po ja kursej minutat e vyera te tij.

1- Une nuk punoj fare ne tvsh ( Rtsh dmth)

2- Une nuk jam drejtor artistik ne Rtsh.

3- statusi im eshte drejtuar gjithe hajduteve dhe jo vetem atyre te Bledit. Te gjitheve pa perjashtim qe e kane lene ket vend keshtu si eshte.

Nuk do bej padi per shpifje e gjera te tilla se kam deshire te punoj e jo te merrem me investigime vendesh, rrogash etj. Bledi duhet ta kuptoje qe une ndryshe nga ai dhe disa te tjere, nuk kam bere kurre tifo per Partira, nuk kam qene dhe sdo jem kurre anetar partie dhe vazhdoj ti urrej hajdutet pafund si gjithmone. Kam pershtypjen qe Bledi do reflektoje.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img