Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
65 %
2.1kmh
20 %
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
26 °
Die
25 °
Hën
28 °
E enjte, 8 Qershor, 2023

Elon Musk po planifikon të vizitojë Kinën, kërkon takim me kryeministrin

Lajme të ngjashëm

Shefi Ekzekutiv i Tesla, Elon Musk po planifikon të bëjë një vizitë në Kinë, në muajin prill. Miliarderi kërkon  një takim me kryeministrin e Kinës Li Qiang, ndërsa nuk bën të ditur detaje për arsyet e takimit me liderin kinez.

Kina është tregu i dytë më i madh i Tesla-s pas Shteteve të Bashkuara dhe fabrika e saj në Shangai është qendra më e madhe e prodhimit të makinave elektrike.

Vizita e Musk do të ishte e para pas periudhës së Covid-19 dhe që kur Xi Jinping siguroi një mandat të tretë si president i Kinës.

Më shumë