Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
1.5kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
31 °
Hën
33 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Elon Musk hap thesin: Jep 100 milionë dollarë për një ide të vetme

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

741b3fbdea61db9ad0372697f5edba4f

Personi më i pasur në botë, Elon Musk ka nisur një konkurs për të marrë idenë më të mirë sa i përket ‘luftës’ ndaj ndryshimeve klimatike.  

Përmes një statusi në rrjetet sociale, Drejtori i Përgjithshëm i Tesla dhe SpaceX ka pohuar se kush i jep idenë më të mirë dhe që do të futet në punë do marrë si shpërblim 100 milionë dollarë.

“Po jap 100 milionë dollarë për teknologjinë më të mirë për të ruajtur oksigjenin,” shkruan Musk që njoftoi se detaje të tjera do jepen në ditët e ardhshme.  

Përsëri dhe përsëri, Musk këmbëngul të luftojë ndryshimin e klimës me sipërmarrjet e tij dhe në këtë mënyrë ta bëjë botën më të mirë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img