Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
3.6kmh
0 %
Sht
27 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Elisa Spiropali: Partnerët i besuan Edi Ramës me projektin për rindërtimin, rritja e buxhetit bëhet vetëm me një lider si kryeministri ynë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4a48f7305e136aee9be1c4b7f4942da0

Ministrja Elisa Spiropali e ftuar në emisionin “Dekalog” ka folur për arritjet e qeverisë në këto 8 vite dhe sidomos në vitin e fundit, pavarësisht nga situata e vështirë për shkak të pandemisë.

Sipas saj, ngritja e fondeve nga partnerët për projektin e rindërtimit është një sukses i jashtëzakonshëm i Edi Ramës, ndërsa i tillë është edhe rritja e buxhetit për këtë vit.

“Sukses i jashtëzakonshëm është ngritja e fondeve nga partnerët. I besuan Edi Ramës dhe projektit që u paraqit aty.
Rritja e buxhetit për këtë vit është më e madhja që është bërë ndonjëherë. Shëndetësia ka buxhetin më të madh. Arritëm që nga një buxhet krize ta bëjmë një buxhet mundësie, ashtu siç bëmë me rindërtimin. Kjo bëhet me një lider si Rama, nuk bëhet me çeta”, tha Spiropali.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img