Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Elisa Spiropali: Fresh Voice, numër i papritur aplikimesh nga të rinjtë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Antarja e komisionit të Fresh Voice Elisa Spiropali gjatë fjalës së saj u shpreh se numri i aplikimeve në Fresh Voice ka qenë i papritur dhe se 70% e tyre ishin të paangazhuar më parë në asnjë parti politike

“Fresh Voice ka patur numër të papritur aplikimesh. Janë antarësuar 4215 të rinj e të reja nga veriu në jug, Tirrana me 41% do të hyjnë në një garë.  Të rinjtë i kanë dhënë garës një ngjyrim marramendës ndërkombëtar. 40% e të antarësuarve janë gjimnazistë dhe70 % janë të papërfshirë më parë në politikë dhe po e shikojnë angazhimin në PS si rrugën e duhur.

Do punojmë së bashku dhe mbi të gjitha do fitojmë sëbashku. Komisioni jonë i përbërë nga Pandeli Majko, Gaz Paja, Elisa Spiropali dhe Arlinda Duda do t’iu ftojmë në mbështetje në të gjitha qytetet e Shqipërisë që të merrni pjesë edhe me të njohurit tuaj” tha Spiropali.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img