Elisa Spiropali: Fresh Voice, numër i papritur aplikimesh nga të rinjtë

Publikuar tek: politike, më 10:26 21-04-2016 Elisa Spiropali: Fresh Voice, numër i papritur aplikimesh nga të rinjtë

Antarja e komisionit të Fresh Voice Elisa Spiropali gjatë fjalës së saj u shpreh se numri i aplikimeve në Fresh Voice ka qenë i papritur dhe se 70% e tyre ishin të paangazhuar më parë në asnjë parti politike

“Fresh Voice ka patur numër të papritur aplikimesh. Janë antarësuar 4215 të rinj e të reja nga veriu në jug, Tirrana me 41% do të hyjnë në një garë.  Të rinjtë i kanë dhënë garës një ngjyrim marramendës ndërkombëtar. 40% e të antarësuarve janë gjimnazistë dhe70 % janë të papërfshirë më parë në politikë dhe po e shikojnë angazhimin në PS si rrugën e duhur.

Do punojmë së bashku dhe mbi të gjitha do fitojmë sëbashku. Komisioni jonë i përbërë nga Pandeli Majko, Gaz Paja, Elisa Spiropali dhe Arlinda Duda do t’iu ftojmë në mbështetje në të gjitha qytetet e Shqipërisë që të merrni pjesë edhe me të njohurit tuaj” tha Spiropali.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096099376678467
array(1) { ["section"]=> string(75) "elisa-spiropali-fresh-voice-numer-i-papritur-aplikimesh-nga-te-rinjte-38250" }