Tirana
clear sky
38.5 ° C
38.5 °
38.5 °
19 %
4.1kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Elhaida Dani ndez atmosferën në “Festivalin e Resë” në Tiranë, sjell magjinë e këngëve shqiptare dhe italiane

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mbrëmë, në skenën e “Festivalit të Resë” në Tiranë, u ngjit një e ftuar shumë speciale, këngëtarja Elhaida Dani. Ajo i kishte munguar prej disa kohësh publikut shqiptar, e këngët e saj u pritën plot entuziazëm e nostalgji.

203937879 186356826761684 7428743473363504277 n

Artistja e mirënjohur jo vetëm në Shqipëri, por sidomos në Itali, performoi disa pjesë nga repertori i saj i pasur, e shoqëruar nga instrumentistët Keli Guga në saksofon, Gent Shahini në piano, dhe Emilian Dhima në perkursion.

Midis Italisë dhe Shqipërisë, duket se Elhaida është rikthyer në Tiranë këtë verë, por ende nuk ka zbuluar nëse ka në plan ndonjë projekt të ri muzikor. A do ta nxehë edhe më shumë verën në Shqipëri Elhaida?

Më shumë

spot_img
spot_img