Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

Elhaida Dani, me Riccardo Cocciante-n në Eurovizion

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Këngëtarja e talentuar  Elhaida Dani, fituese e Festivalit të RTSH, do bashkëpunojë më Riccardo Cocciante për të na përfaqësuar në Eurovizion.

21- vjeçarja shkodrane, rrëmbeu zemrat e publikut në talent show-n “The Voice of Italy” nga ku doli triumfuese.

Elhaida ishte pjesë e skuadrës së muziakantit italian Riccardo Cocciante, i cili fill pas mbarimit të “The Voice of Italy” vizitoi Shqipërinë dhe mori titullin “Naim Frashëri” nga presidenti i Republikës, Bujar Nishani.

“Diell” do të këndohet në anglisht  në skenën e  Eurosong.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img