Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Eleminatoret / Kjo është renditja aktuale në Grupin G

spot_img

Lajme të ngjashëm

98a27f13978447d91c842ee51e68cb4c

Kombëtarja shqiptare e ka nisur me këmbë të mbarë ndeshjen e parë për eleminatoret e Kupës së Botës Rusi 2018, duke siguruar 3 pikë pas triumfit ndaj FYR Maqedonisë.

Po me tre pikë, në Grupin G, është dhe Spanja që kryeson renditjen e ndejkur nga Italia. Dy ekipet kanë siguruar vendin e parë dhe të dytë falë golavarazhit, megjithatë kuqezinjtë i pret një rrugëtim i gjatë.

8 kombëtaret e vendeve të para do të kualifikohen direkt ndërsa 8 të vendeve të dyta do të përballen në Play-off.

renditja-shqiperia-kupaebotes.jpg

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img