Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
2.6kmh
0 %
Mar
30 °
Mër
40 °
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
E martë, 3 Gusht, 2021

Elektriçisti humbi jetën, gjykata jep vendimin për drejtuesin e punimeve pranë OSHS në Gjirokastër

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Gjirokastrës ditën e sotme ka dhënë vendimin “arrest me burg” për drejtuesin e punimeve pranë OSHS, Shkëlqim Onjenan.

Drejtuesi i punimeve është arrestuar për shpërdorim detyre dhe mosrespektim të rregullave të punës.

Kujtojmë se disa ditë më parë një ngjarje e rëndë ndodhi në Gjirokastër ku një eketriçist gjatë riparimit të një linje elektrike në fshatin Gërhot ra në kontakt me rrymën dhe humbi jetën, ndërsa një tjetër pësoi dëmtime.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img