Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
49 %
2.6kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
25 °
E enjte, 6 Maj, 2021
spot_img

Ekzekutuan fqinjin për tokën, arrestohet autori i dytë i vrasjes në Dibër, vëllai u prangos dje (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Altin Mera, një prej autorëve të vrasjes së shtetasit Xhetan Kontesha dje në Dibër, është arrestuar sot nga Policia. Pas vrasjes ai u largua nga fshati Luzni, dhe sot është prangosur teksa ishte fshehur në një shtëpi të braktisur në fshatin Lishan.

Altin Meta bashkë me të vëllain Muhamet Mera, kanë bërë sherr me fqinjin e tyre për tokën. Dy vëllezërit, gjatë konfliktit e kanë qëlluar me armë zjarri 50 vjeçarin Xhetan Kontesha duke e lënë të plagosur. Pavarësisht se është dërguar në spital, 50 vjeçari Konesha ka ndërruar jetë.

Një prej autorëve, 30 vjeçari Muhamet Mera u arrestua menjëherë pas ngjarjes nga Policia, kurse i vëllai i tij u arratis. Shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale armën e zjarrit automatik me të cilën dyshohet se dy vëllezërit kanë plagosur 50-vjeçarin.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img