Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
51 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
36 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Ekzekutoi Ylber Xhahysën se e kishte qëlluar me grusht para 5 vitesh, gjykata lë në burg autorin: S’do ta vrisja, por më kërcënoi e fyeu

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Elbasanit ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për Leonard Bashaliun, i cili akuzohet për vrasjen e Ylber Xhahysës, pak ditë më parë në Peqin.

Autori i vrasjes ka dëshmuar në gjykatë dhe ka thënë se nuk donte ta vriste Xhahysëna, po sipas tij viktima e kishte dhunuar dhe fyer.

“Nuk do ta kisha vrarë, po më ka dhunuar e fyer.Ditën e ngjarjes më kërcënoi para njerëzve”, ka thënë autori në Gjykatë.

Ngjarja ndodhi më 8 qershor në fshatin Gjocaj, në Peqin.  Ylber Xhahysa u qëllua për vdekje me 4 plumba nga Leonard Bashaliu në një lokal.

Më shumë

spot_img
spot_img