Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
72 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
27 °
Mar
25 °
E premte, 17 Shtator, 2021

Ekzekutoi ish-policin Bilali te dera e shtëpisë, Gjykata jep VENDIMIN ‘të fortin’ e ‘Myslym Shyrit’

spot_img

Lajme të ngjashëm

34b3b5b910aad4cad2c5c752f96e423d

Gjykata e Tiranës jep vendimin për Gjergj Cukalin, autorin e dyshuar të vrasjes së ish-policit Arben Bilali në Tiranë, në janar të këtij viti.

Mësohet se Gjykata ka vendosur masën ‘arrest me burg’ për Cukalin, i cili njihet edhe si një nga “të fortët” e rrugës “Myslym Shyri” në Tiranë.

40-vjeçari u vu në pranga ditën e djeshme, pasi Prokuroria ka zbardhur dhe dokumentuar prova që e implikojnë në atentatin e Balilit, konkretisht ADN-ja gjetur në automjetin e përdorur për vrasjen.

Cukali nuk ishte emër i panjohur për policinë, pasi është arrestuar dhe dënuar disa herë  për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve’”, “Armëmbajtja pa leje” dhe “Rrëmbim personi” .

Kujtojmë se Arben Bilali u vra tek dera e banesës së tij, më 30 janar në zonën e Selitës në Tiranë. Më herët ish policit i janë ekzekutuar në atentate edhe dy vëllezërit e tij.

LEXO EDHE: https://www.newsbomb.al/ekzekutoi-te-dera-e-shtepise-arben-bilalin-kush-eshte-gjergj-cukali-i-forti-i-myslym-shyrit-dhe-mik-i-shullazit-166372

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img